Prosinec 2014

Přehlídka kaší za rok 2014

31. prosince 2014 v 10:54 | Elinda |  Co se jídla týče
Rok 2014 je u konce a od půlnoci už tu bude rok 2015. Přichází něco nového a každý doufá, že snad lepšího. I já si přeji, aby byl tento rok pro mě alespoň o trochu hezčí, než ten minulý. Nebyl vlastně úplně nejhorší. Objevila jsem spoustu nových věcí. Začala jsem přece se zdravým životním stylem. Začala jsem cvičit, zhubla jsem, začala jsem si vymýšlet recepty a hlavně jsem objevila kouzlo ovesných kaší. Dřív jsem je jedla jen, když je třeba mamka uvažila k večeři (a to nebylo zrovna moc často) a nemůžu říct, že bych z nich byla nějak extra nadšená. Ale to se změnilo díky vám všem, kteří ste na blogy pořád cpali svoje fotečky nazdobených kašiček a já si tehdy řekla, že jim dám tedy šanci. Osudové rozhodnutí. Stalo se to v létě o prázdninách a od té doby je ovesná kašička moje nejoblíbenější snídaně (možná i nejoblíbenější jídlo vůbec :D ) a v poslední době k ní přibyla i jáhlová, kterou si také vařím docela často. V tomhle článku bych se chtěla ohlédnout zpátky a společně s vámi si připomenout všechny moje kaše, co jsem si od léta ukuchtila, nazdobila a snědla. Od mých úplně prvních (někdy ne moc povedených :D) kašiček až po dnešní vymazlené krásky, bez kterých bych nemohla žít. Snad se vám tento připomínací článek bude líbit. Já myslím, že něco tak úžasného jako jsou kaše, si zaslouží samostatný článek, když už za pár hodin bude nový rok a s ním přijdou další skvělé kaše, nové kombinace a nové chutě. Kašičky tu s námi budou pořád. Těšíme se na ně už když je dojídáme (já určitě :D) a zkrátka je milujeme. Každá kaše je něčím výjimečná, i kdyby měla být třeba každý den úplně stejná. A proto je tu tenhle článek plný foteček mých kaší. Užijte si ho :)


Vánočně laděná Inspirace z kuchtěníčka 21

28. prosince 2014 v 22:36 | Elinda |  Inspirace z kuchtěníčka
Ahooj!
Tak jakpak se dneska máte? Já umírám! :D Dneska dopoledne jsem byla hrozně unavená a pořád jsem uvažovala nad tím, jestli mám cvičit. Tenhle týden jsem cvičila už 5x (3,5 minuty na Štědrý den nepočítám :D), takže bych se na to asi vykašlala, kdybych věděla, že zítra cvičit určitě nebudu a že se nejspíš zase přežeru cukroví, jelikož jedeme na návštěvu k babičce :D A víte, že se na to cukrovíčko po 2 dnech abstinence docela těším? :D Stejně si myslím, že jsem zatím nic nepřibrala, zvlášť po třech dnech takového náročného cvičení. Kdyby vás zajímalo, co mě dneska tak vyšťavilo, tak to bylo TOHLE video od Christine Salus. Cvičila jsem s ní teprve asi podruhé, ale přijde mi sympatická, takže si s ní ještě někdy nějaé to videjko dám. Ale tohle byl teda masakr. V životě jsem nebyla tolik zpocená :D Ale bavilo mě to a až budu mít někdy nadbytek energie, zacvičím si ho znovu :D Stejně mi to ale nestačilo a dala jsem si pak ještě asi třičtvrtě hodiny posilování (no jo, jen se pochlub, jak to přeháníš :D).
Na zítřek se ale moc těším. Nebojte se, budu se mírnit. Přece nechci dopadnout jako na Štědrý den :D Někdo to přehání s alkoholem, já to holt přeháním s cukrovím :D Ale už mi to brzo skončí, protože cukroví pomalu ale jistě mizí. Achjo, budu se zase muset vrátit k čokoládě a burákovému máslíčku. No co, to taky není špatný :D Ale teď už jdeme na to jídlo! Přemýšlela jsem, jestli sem mám dát i fotky jídel ze Štědrého dne, když jsem je dala už do předchozího článku, ale nakonec jsem si řekla, proč ne. Ať je tahle inspirace trošku vánoční :)


Až moc přeštědřený Štědrý den aneb utopená v hoře jídla

27. prosince 2014 v 11:43 | Elinda |  Něco z mého života
Ahoj!
Tak jak jste si užili Štědrý den? Zahřešili jste si pořádně? Já tedy rozhodně. A co Boží Hod a Štěpán? Už jste jeli opět svůj zdravý režim, nebo jste měli pořád popuštěnou uzdu? Já si jí nejspíš popustila až moc.
Promiňte, že se ozývám až teď, ale byla jsem tak přežraná, že jsem se nedokázala ani pohnout, natož se ještě zvedat z křesla a jít si pro notebook. A ťukat do klávesnice? Tak to vůbec nepřipadalo v úvahu :D
Za tyhle tři dny jsem toho snědla víc než celá moje rodina dorhomady. V životě bych nevěřila, že se do mě vejde tolik jídla. No, ono se do mě vlastně nevešlo, ale stejně jsem ho tam nacpala :D Já vážně nechápu, proč, když už nemůžu a vlatsně ani nemám chuť, tak to cukroví pořád musím jíst. Ale já když to prostě vidím před sebou, tak si nedokážu nevzít, i když už jsem totálně přejedená. Máte to tak taky? Jestli máte hodinku čas, tak článek rozklikněte. Je moooc dlouhý, takže si k němu udělejte čajík, pohodlně se usaďte do křesílka jako já a pusťe se do čtení! :)

Včerejší večerní mlsání. Předem se přiznávám, že toho bylo víc :D Nemá cenu zapírat! Velké mísy s cukrovím jsem radši ani nefotila, protože bych se musela přiznat, že skoro všechno cukroví, které v nich bylo pro celou rodinu, jsem snědla já :D

Je to tady!

24. prosince 2014 v 8:00 | Elinda |  Něco z mého života
Konečně! Konečně! Ten dlouho očekávaný den je tady! Den plný voňavých svíček, cukroví, vánočního Kuby a kapra s bramborovým salátem. Pořád nemůžu uvěřit tomu, že jsem se toho dočkala. Bylo to tak strašně daleko a teď je to najednou tady a já si to hodlám užít plnými doušky (spíš plnou hubou, protože za celý den nesjpíš nebude ani chvilka, kdy bych v ní něco neměla :D). Dneske nebude žádné hlídání, žádné upejpání a žádné cvičení. Dnešek strávím jako obyčejný člověk se svou rodinou a horkou čokoládou (možná i grogem :D), kterého večer asi bude pořádně bolet břicho z toho obrovského množství cukroví, které do sebe naláduje.
A jelikož tenhle článek jsem napsala už včera a přednastavila, protože jsem si nebyla jistá, jestli si na Štědrý den najdu na blog čas (a jestli se mi vůbec bude chtít), nemůžu vám s určitostí napsat, co jsem měla ke snídani :D Ale nejspíš skončím u ovesné kaše, protože si ji ode mě objednala i ségra (dneska se vážně dějou zázraky :D). Ano, vím, že jsem psala, jak moc se těším na vánočku s kakaem, ale bohužel, vánočka přijede až zítra odpoledne. Každoročně nám vánočku dává babička a letos se to nějak špatně sešlo a budeme ji mít později než dřív. Takže vánočka s kakaem bude nejšpí až na Boží Hod, což bude mimochodem taky pěkně vymazlený cheat day. A Štěpán určitě taky. Prostě to budou tři dny relaxace, kdy se nebudu ohlížet na to, co jím (chachá, tak to se chci vidět, beztak ty výčitky stejně nakonec přijdou :D) a nacpu si bříško slaďoučkým a nezdravým cukrovíčkem. Ani si neumíte představit, jak strašně se těším, až ho konečně ochutnám. Upekla jsem ho, ale ještě jsem neměla ani kousek a zatím se jen dívala na ostatní, jak mi ho žerou :D Samozřejmě i to zdravé si dám ráda. To chodím ujídat už teď, protože je přeci zdravé a řekla bych, že po tom, co se trochu uleželo, tak i mnohem lepší než po upečení.
Zkrátka dneska (a zítra i pozítří) to bude jedna velká žranice. Bude to paráda :D Ještě před rokem bych nikdy nevěřila tomu, že se někdy budu tolik budu těšit na Štědrý den jenom kvůli jídlu. Dárečky já nepotřebuji (když to nebude něco k snědku :D), stačí mi plná mísa cukroví a lanýžových bonbonků z vánočních kolekcí. Ty máme doma taky a vždycky je jíme u zdobení vánočního stromečku, což děláme dopoledne. Což znamená, že snídaně bude zítra o trochu menší, aby mi vůbec zbylo místo na Kubu a pak na to cukroví, že jo :D A nesmíme zapomínat na kámoše kapra a jeho bráchu bramborový salát, kteří si určitě taky zaslouží čestné místo v mém břiše :D
Dárky už mám zabalené a jsem za to fakt ráda. Sice mě balení dárků baví, ale po tom, co se s tím člověk piplá 2 hodiny (teď hodně přeháním, ale i tak :D) ho docela naštve, když zjistí, že všude zapomněl sloupnout cenovky :D Ale hlavní je zachovat klid. Jsou přece Vánoce, svátky pohody, žádné výbuchy vzteku se netolerují :D Zbývá mi ale ještě jeden dáreček, který se někam zatoulal, takže já se na něj jdu vrhnout, ať už to mám konečně za sebou.
A vám, moji milí čtenáři, přeji, abyste prožili ty nejkrásnější a nejpohodovější Vánoce, na které budete celý rok rádi vzpomínat a hlavně, ať se nepohádáte (což už je asi 4. rokem tradice mojí zlaté rodinky :D) a všechno se vám skvěle vydaří.
Užijte si tu nádhernou atmosféru, pusťte si vánoční koledy, zapalte svíčky, dívejte se na pohádky a ty naivní americké vánoční filmy, které i přesto všichni hrozně milujeme (alespoň já jsem do nich naprostý blázen :D) a dopřejte si pořádnou dávku nezdravého jídla, protože v tento den je všechno dovoleno. Dejte si vánočku ( i za mě, béé :D :(( ), cukroví, figurky z vánočních kolekcí, bramborový salát, ať už s kaprem, řízkem, nebo lososem. Bumbejte kakao, horkou čokoládu, čajík s medíkem, punč, grogr, vaječný likér. Užijte si to se vším všudy a neomezujte se. Je to jen jednou do roka a je to ten nejkrásnější den v roce, který si zaslouží, aby byl jak se patří oslaven.
Přeji vám bohatého Ježíška, ať najdete pod stromečkem vše, co jste si přáli (prosím, činky, buďte tam! :D) a večer jdete spát s pocitem klidu a štěstí.

Slíbila jsem vám, že vám ukážu naše cukrovíčko. A sliby se musí dodržovat! :)

Išlské dortíčky. Na ty se tedy monstrózně těším. Škoda, že je jich jen 16. Musím být rychlá :D

Ovesno-kuskusové perníkové kuličky

22. prosince 2014 v 18:06 | Elinda |  Cukroví
A další recept na kuličky :D Ale někdo s tím zbylým bílkem v lednici musel něco udělat. A kdo jiný by to měl být než já? Náhodou to bylo pro dobrou věc, protože vzniklo něco mooc dobrého a mooc zdravého, ale bohužel je toho nějak moooc málo :D Ale víc jich raději přidělávat nebudu, protože to by mi potom zbyl žloutek a zase bych musela něco vymýšlet a pak bych toho zdravého cukroví měla tolik, že bych nesnědla do konce života :D Ale už ho pomalu ale jistě začínám papka. Dneska jsem si do jogurtu rozdrobila ovesné perníčky a vzniklo z toho vynikající perníkové musli :D Teď se radši vrátíme k tomuto receptu na ty skvělé a zdravé kuličky, které bych nejradši hned teď běžela všechny sníst. Už ráno jsem při ochutnání měla velké nutkání si jich do pusy nacpat alespoň 5 :D Ale odolala jsem. Koneckonců, nacpu si je tam už pozítří :D To je asi to jediné, co mě drží při životě, když se koukám na ostatní, jak do sebe ládují cukroví. Já totiž vím, že na Štědrý den se jím budu ládovat taky a věřte mi, že si to pořádně užiju :D


Inspirace z kuchtěníčka 20

21. prosince 2014 v 19:22 | Elinda |  Inspirace z kuchtěníčka
Ahojky!
Je tu opět neděle a s ní další dílek inspirace. Předposlední inspirace v tomto roce, tak snad se vám bude líbit. Dnes je to plné brambor :D A nedivte se, že jsem všechno fotila v tak podivném prostoru. Okenní parapet je zastavěn různými svícínky a vánočními věcičkami :D (mimochodem moje práce :D)


Vánoční ovesné kuličky

20. prosince 2014 v 15:31 | Elinda |  Cukroví
Takových kuliček je teď všude plno. Na blozích se to jen hemží různými kuličkami z datlí, avokáda, semínek a bůh ví, čeho ještě, protože jak známo, všechny fitness blogerky někdy dokáží vymyslet neuvěřitelné kombinace :D I mě někdy napadá něco, co ostatním připadá šíleně bláznivé. Tyhle kuličky k tomu ale nepatří, protože jsou z obyčejných a dostupných surovin a já myslím, že jako zdravé kuličky na Vánoce se hodí skvěle. Opět jsem tenhle recept vymyslela už někdy v říjnu a myslím, že jsem vám na ně slíbila recept. Tady tedy je. Jednoduchý, rychlý, dobrý, zdravý. Co víc si přát? :)


Arašídové penízky

19. prosince 2014 v 13:10 | Elinda |  Sušenky, müsli, tyčinky
Ahojky!
Přece jenom jsem nakonec vyzkoušela ten svůj nápad, co se mi zjevil v hlavě a vznikl tenhle recept na takové zdravější cukroví. V podstatě to ani není cukroví, můžete si ho upéct kdykoliv, ale bylo to vymyšleno o Vánocích, tudíž se tomu dá říkat cukroví. Ale nebudu vám lhát a psát vám tady, jak o obyčejném klasickém cukroví ani nevzdechnete, když budete mít tohle. To ani náhodou. Tyhle penízky vám pravé cukroví nenahradí. Můžete se jím cpát od rána do večera a stejně vám to nebude stačit a budete si chtít dát i to normální :D Čím víc zdravého, tím větší chuť na nezdravé, takhle nějak to mám já :D Takže si dopřejte to dobroučké vánoční cukroví, ale doplnit ho můžete třeba těmito arašídovými penízky, abyste se necítili tak provinile :D Mě moc chutnají, měla jsem je dneska ke snídani a málem jsem sežrala celou krabici :D Doma máme asi 5 krabic cukroví, z toho jedna je taková zdravá, čili je tam všechno z ovesných vloček, čili je to v podstatě moje krabička, protože nikdo jiný to nejspíš jíst nebude. Ale co, alespoň neubyde :D Jen mám trochu strach, aby to nakonec nedopadlo tak, že já se budu cpát vším cukrovím, jen ne tím, co je v té zdravé krabičce :DVaječňáková vanilková buchtička

18. prosince 2014 v 19:40 | Elinda |  Koláče, buchty, muffiny, řezy, dortíky
Původně to ani vaječňákové buchta být neměla, ale opravdu to tak nakonec chutnalo. Recept je jednoduchý, rychlý a a vážnš moc dobrý. Těsto chutná podobně jako piškot, ale buchtička se mi líbí víc :D Vaječňák patří k Vánocům i k Silvestru, takže až na něj dostanete chuť, můžete si ho udělat místo tekutého v pevném provedení :D I když..ta tekutější verze je samozřejmě lepší, to nemůžu popřít :D Ale zakousnout si k tomu vaječňákovou buchtičku by nemuselo být špatné, ne? Zdravá sice není, ale o Vánocích se to nepočítá ;D

Proč já vždycky peču až když je tma..? :D

Ovocná vánoční granola

16. prosince 2014 v 19:54 | Elinda |  Sušenky, müsli, tyčinky
Ahoj, ahoj!
Slíbila jsem vám vánoční recepty, tak sebou musím trošku pohnout :D Už jsem se zmiňovala o tom, že sem přidám i receptík na svou granolu, kterou jsem sice pekla už na konci října, ale přišla mi natolik vánoční, že jsem si to nechala až na teď. Takže dneska (vyjímečně) žádné dlouhé vykecávání, jak je mým oblíbeným zvykem (asi bych jednou týdně měla vydávat články, kde bych se tak trochu vykecala, abych to pak nepsala do článků, které mají být úplně o něčem jiném, jako třeba tenhle...sakra, už to dělám zase :D) a jdeme rovnou na to! :)