Listopad 2014

Inspirace z kuchtěníčka 17

30. listopadu 2014 v 16:50 | Elinda |  Inspirace z kuchtěníčka
Ahoj, ahoj, ahoj!
To mi jako chcete říct, že už je zase neděle? Nevydávala jsem tohle náhodou včera? Mě totiž přijde, že jo :D Hrozně rychle to utíká, za chvíli jsou tu Vánoce a s nimi i hromada dobrůtek. Už pečete cukroví? Já asi začnu příští víkend a už se nemůžu dočkat. Mám asi 20 receptů, co bych chtěla zkusit, ale asi to budu muset trochu zúžit, protože jinak by se ze mě mamča zbláznila :D Taky se tak strašně těšíte na Vánoce? Já úplně šíleně a to především kvůli jedné věci. Štědrý den totiž bude ten největší Cheat Day v dějinách lidstva. Já si ho hodlám naplno užít a je mi úplně jedno, že v noci nejspíš nezamhouřím oka, protože budu mít v sobě nejspíš tolik (nezdravého :D jídla, že hlad dostanu až za další 2 dny :D Co vy? Taky si plánujete o Štědrém dnu pořádně nacpat bříška? :)
Už ale dost o Vánocích. Na ty je ještě trochu času. Teď tu máme další vydání Inspirace z kuchtěníčka, v pořadí už 17. díl. Já říkám, že to utíká :D


Banánovo-jablečná s perníkem

28. listopadu 2014 v 19:31 | Elinda |  Kaše a mugcaky
Ahojda!
Pátek oslavíme receptem na jednu ovesnou kaši. Jednoduchou, ale přesto moc dobrou. Zítra je sobota a to je skvělá příležitost si nějakou tu kašičku ke snídani uvařit :) Já si sobotní snídani nedovedu bez kaše představit!


Střípky z pečení 2

25. listopadu 2014 v 20:07 | Elinda |  Střípky z pečení
Co tu dlouho nebylo, co? :D Ale fotečky z buchet a dalších, většinou nezdravých, dobrůtek se mi v počítači nasbíralo docela dost, takže 2. díl Střípků z pečení je tady! Snad si ho užijete a alespoň očima si trochu zamlsáte ;)


Inspirace z kuchtěníčka 16

23. listopadu 2014 v 17:18 | Elinda |  Inspirace z kuchtěníčka
Ahojky!
To už tu je zase neděle? Mám pocit, že tyhle články vydávám nějak často :D Hezky nám to utíká. Vánoce už jsou za dveřmi a já si den ode dne uvědomuji, že ještě nemám nic připraveno a začínám být nervózní. Zajímalo by mě, kde vezmu čas na nákupy dárků na pečení cukroví :D Asi budu muset obětovat pár dní cvičení. Nebo se spíš vykašlu na učení :D To se nějak udělá.
Nebudu se tady dlouho rozkecávat o tom, co všechno musím do Vánoc stihnout a jak strašně se bojím toho, že přiberu, a půjdu rovnou k věci. Tedy dnešní jídelní isnpiraci. Snad se vám bude líbit a zpříjemní vám neděli :)


Cizrna s ostrou rajčatovou omáčkou

22. listopadu 2014 v 14:12 | Elinda |  Hlavní jídla
Hezké sobotní odpoledne!
Mám tady opět jeden slaný a jednoduchý recept. Na cizrnu, protože cizrnu máme všichni rádi. Cizrna je zdravá, dobrá, hezky vypadá a ještě lépe voní. Prostě a jednoduše je skvělá a můžete si jí udělat prakticky s čímkoliv. Tady je jedna verze, jak by to eventuelně šlo. Když pominu ten kečup, je to zdravý recept na dobrý obídek :D A pokud máte rádi trochu pikantnější jídla, tak je to něco pro vás :)
Dělala jsem to pro sebe, když jsem byla neocná, takže je to jen na jednu porci.


Dobrůtky ve spížce

20. listopadu 2014 v 18:32 | Elinda |  Nákupy a novinky
Ahoj, ahoj, ahoj!
Dneska takový nákupní článek. Spíš než nákupní bude o pár mňamkách, které máme doma ve spížce. A které jsou samozřejmě (v rámci možností :D) zdravé, protože tam jako každá rodina máme taky spoustu junk jídla :D Já jsem (záměrně) vybrala pár těch zdravějších potravin, které u nás skladujeme.
Přibylo mi pár dobrůtek, které jsem pro vás chtěla vyfotit a když už jsem v tom byla, vyblejskla jsem i něco ze starších nákupů, ať je článek zajímavější.


Banánovo-hruškový ovesný perník bez cukru

17. listopadu 2014 v 19:48 | Elinda |  Koláče, buchty, muffiny, řezy, dortíky
V tom názvu jsem vám v podstatě prozradila celý recept :D Navíc už je tam jenom pár surovin. Měla jsem chuť se něčím nacpat a zároveň nemít výčitky z množství cukru, co do sebe dostanu a tak jsem vymyslela tento recept, který je vhodný pro dietáře a i přesto, že v něm není ani zrnko cukříku, je sladký tak akorát. :)


Inspirace z kuchtěníčka 15

16. listopadu 2014 v 19:27 | Elinda |  Inspirace z kuchtěníčka
Ahoj, ahoj, ahoj!
Tak jak se máte takhle při neděli? Zítra je svátek, nemusíme nic dělat, když nepočítám cvičení a snahu nepřecpat se sladkým :D
Já už dneska nebudu dělat absolutně nic. Bolí mě zadek, lýtka, ramena, horní část zad a po dlouhé době konečně opět cítím i břišáky, což je asi ta nejpříjemnější bolest na světě. Já miluju, když mě po cvičení něco bolí! Co vy? :)
Všechno tohle mě bolí v podstatě už od pátku, kdy jsem si asi myslela, že jsem bůh s bezmeznou silou a mučila se asi 2,5 hodiny. Fakt magor. Ono to ale bylo tím, že jsem dva dny předtím vůbec nic necvičila a jelikož se ještě učím nemít kvůli tomu výčitky, měla jsem potřebu si to tím jakoby vynahradit. Ale víte co? Mě potom bylo celkem dobře, ani jsem nebyla moc unavená a když jsem druhý den cítila tu hezkou bolest, tak jsem se musela pochválit :D A proto jsem se o víkendu odměňovala dobroučkým jídlem. Je mnohem výhodnější cvičit víc než míň, protože čím víc cvičíte, tím víc můžete jíst :D
A já jím vážně moc ráda. Ale kdo ne, že? :)
Dost řečí a jdeme na to! Je tu další díl, plný zdravého (samozřejmě i nezdravého :D) a dobrého jídla, tak si ho užijte a stejně tak i zítřejší krásný svátek. A na počest boje za demokracii a svobodu, si zítra uvařte nějakou mňamózní mňamku, protože si jí určitě zasloužíte :)


Jahelná kaše a banánovou příchutí

14. listopadu 2014 v 15:51 | Elinda |  Kaše a mugcaky
Recept z trošku jiného soudku. Jáhelnou kaši nemám moc často, ale rozhodně mi hrozně chutná. Baví mě zkoušet různé kombinace a cpát do katrůlku, kde ji vařím, všechno možné. Ono z toho vždycky vzejde a jednou vzniklo tohle. Nic těžkého, ani nic neobvyklého a přesto moc dobrého. Receptů na kaše (jak už jahelné nebo ovesné) tady čekejte víc. Dneska jsem se ve škole hrozně nudila a tak jsem si sepisovala různé kombinace s čím vším můžu kaši uvařit. No, je jich celkem dost, takže pokud projdou testováním, objeví se i tady na blogu. Teď se vrátíme k tomuto receptu na jahelnou kaši, která sice zabere trochu víc času než ovesná, ale výsledek stojí za to ;)
Po zvážění jsem zjistila, že v pytlíku je ještě 120g jáhel. Vím, že posledně jsem si dělala z 80g a tím pádem by mi napříště zbylo už jen 40g a toho bych se opravdu moc nenajedla. A kdybych si to rozdělila na 60 a 60, taky by toho bylo (na mě) moc málo :D A tak jsem se na to vykašlala a uvařila to všechno. Měla jsem hoodně kašičky, ale lepší víc než míň :D
Pokud nemáte tak vytahaný břich jako já, klidně dejte jen polovičku, uvařte ještě pro někoho, nebo si část nechte na později. Ale to je podle mě naprosto zbytečný :D


Kuskus s mletým masem

12. listopadu 2014 v 18:29 | Elinda |  Hlavní jídla
Dnes jak jinak než další recept. Na spisování nějakých delších článků nemám moc času, ale receptů v rozepsaných článcích mám docela zásobu, což vůbec není na škodu. Řekla bych, že tenhle recept se povedl. Určitě přijde k chuti každému, kdo má rád mleté maso, fazole a mírně pikantní jídlo. Pro mě je to perfektní, zvlášť když je to ještě s kuskusem :D Mleté maso jsem zkoušela s kuskusem poprvé a určitě ne naposledy. Mamča se sice trochu obávala toho, jak to dopadne, ale to vůbec nemusela, protože to chutnalo skvěle! Kdyby doma pořád nebrblali, že máme fazole nějak často (což je mimochodem maximálně 2x měsíčně :D), tak bych tenhle recept v blízké době udělala znovu, ale co nadělám s tou svou rodinou. Vážně nechápu, jak někdo může mít něco proti fazolím. :D Tak doufám, že vy proti nim nic nemáte a třeba to vyzkoušíte. Jdeme na ten recept!